Gay Pride v IZRAELI

Posted: február 17, 2007 in politika & aktivizmus, Q pochody, Q udalosti

Aj tento rok sa hrstka odvazlivcov so zoslabenym pudom sebazachovy pokusi v Jeruzaleme o to, co je v mnohych europskych ci americkych mestach uz sucastou zivota vzdy v juni, Gay Pride Parade, dokonca aj v Tel Avive je to obrovska udalost, a pritom je to len hodina cesty autom do Jeruzalema.

Ale niektori ludia sa zda sa pozabudli v niektorom z byvalych storoci, niekde v stredoveku. Ked uz je pochod oficialne schvaleny a termin je urceny na tento stvrtok 21. juna, ortodoxni zidia sa rozhodli organizovat jednu zboznu demonstraciu za druhou, ako protest proti “znesvacovaniu svateho mesta hriesnikmi”, velka “antihomosexualna” demonstracia sa v meste deje prave teraz.

Aj vo stvrtok, v den Pride Parady, sa chystaju zorganizovat paralelnu antidemonstraciu, ktoru sa niekolko tisic policajtov bude snazit udrzat oddelenu od Pride Parady. Snad sa im to podari, a snad sa tento rok nenajdu podobni zbozni fanatici, ktori pri minulych teplych pochodoch mestom bodali pochodujucich nozmi a kladli v meste naloze. A hadzali do nich kamene, inymi slovami kamenovali hriesnikov, v 21. storoci.. Takze dalsia “dobra” sprava z Izraela, okrem bombardovania juhu krajiny  z Gazy, a dnes vypuknuteho bombardovania severu krajiny z Libanonu.

MORE INFO: http://www.pr-inside.com/rss/police-approve-gay-pride-march-in-jerusalem-for-june-r152650.htm

rebeka

Reklamy
Komentáre
  1. […] 26th, 2007 by queering Mozno vas zaujima, ako sa to cele skoncilo (prvý článok: gay pride v izrealy). Nastastie, tento rok bez zraneni, nikoho nedobodali ani neukamenovali, bolo vela stretov medzi […]

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s