iné rodiny & čudoring (queering)

Blog Iné (queer) rodiny sa venuje rodinám, ktoré sa stretávajú s inakosťou a nezľakli sa jej.

Je venovaný napr. rodinám, ktoré sa stretli s queer inakosťou, a ktoré prijali svoje teplé deti, svojich teplých príbuzných, alebo hľadajú cestu k takémuto prijatiu. sestry, bratia, matky, otcovia, starý otcovia a staré mamy, tety a ujovia. Väčšina teplých ľudí má okrem priateľov a priateliek aj zopár príbuzných, a mnohí z nich sa pokúsili s nimi o svoju inakosť podeliť.  Ak patríte medzi týchto príbuzných, možno Vám tento blog pomôže zopár vecí si ujasniť.

Blog je venovaný aj rodinám, ktoré sú same tak trochu  queer – rodiny, kde muži alebo naopak ženy vychovávajú spolu deti, hoci si tento štát a väčšina myslí, že teplí ľudia by nemali vychovávať deti.

Ak máte príbeh, o ktorých sa chcete podeliť , napíšte na queering@gmail.com

Blog INÉ (queer) RODINY je súčasťou networku viacerých blogov ČUDORING a ka  QUEERING.

QUEERING (ČUDORING) NETWORK

queering sa rozrástol na sieť viacerých blogov

META QUEERING – www.queering.wordpress.com

QUEERING KNIŽNICA – www.kniznica.wordpress.com

INÉ (QUEER) RODINY – www.inerodiny.wordpress.com

kvírovanie BISEXUALITY a BISEXAULÍT – www.bisexualita.wordpress.com

VAGÍNA DIALÓGY – www.vaginadialogy.wordpress.com

DISKUSNÉ A MAILINGOVÉ SKUPINY

diskusné forum QUEERING je úplne otvorenou diskusnou skupinou o queer témach v slovenčine a češtine, kde sa možete rovno samy prihlásiť. Prihlásiť sa, čítať archív a diskutovať môže ktokoveľ.
web:  http://groups.google.com/group/queering/topics?lnk=li 

Mailing list Queering-news – je jednosmerný mailing list – čiže zasielanie správ o novinkách prihláseným ľuďom. Prihlásiť sa a čitať archív môže ktokoveľ, news posielajú iba správkyne.
web: http://groups.google.com/group/queering-news/topics?lnk=li.

diskusná skupina LESBO_MAMY – je uzavretý priestor pre diskutovanie, klábosenie lesbických žien, ktoré sú mamy, alebo spolumamay detí jej partnerky, alebo by sa mamami chceli stať, alebo ich lesbické materstvo jednoducho zaujima

web skupiny:  http://groups.google.com/group/lesbo-mamy

 

Ak sa chcete do niektorého z mailing-listov prihlásiť  a nejde vám to, napíšte, kam chcete pripojiť na queering@gmail.com.

WAS IST DAS (čo je) ČUDORING – QUEERING ?

The only queer people are those who don´t love anybody
° Rita Mae Brown °

QUEERING znamená veľa vecí a dúfame, že ešte viacej bude znamenať.

QUEER pre na naozaj rôznorodé inakosti

RING pre prípadne aj konfrontačné diskusie a strety názorov

ING pre on going proces …PO SLOVENSKY budeme rady, ak sa QUEERING premeni na KVIROVANIE tohto zatuchnutieho slovenského priestoru …

QUEERING je nehierachicky priestor.  Za jeho obsah zodpovedá každý a každá, kto sa rozhodne, že chce niečo napísať  … Ak máte čo povedať, napíšte na queering@gmail.com a s veľkou pravdepodobnosťou sa to na stránkach objaví.

Máme jediné pravidlo: Nemôžeme tolerovať hrubé urážanie a obmedzovanie druhých.Rovnako tu nemienime tolerovať pedofíiliu a iné násilné trestné záležitosti. Nemienime tu tolerovať sexizmus a rasitické predsudky. Všetko to ale zapadá do kategórie uráženia a obmedzovanie druhých, takže stále ostáva iba prvé pravidlo

Témy sú otvorené … veríme, že šancu má dostať každá neriadená strela akéhokoľvek doletu … naša filozofia je otvorený komunikačný priestor, pripadne okorenený aj konfrontačné strety.  chceme debatovať o podstate vecí ale aj o nesmrteľnosti chrústa ak je to ku queer téme relevantné.  A v tejto rovine to dúfame, že aj ostane. Politicke platformy tu už máme namnožené ako huby po daždi a aj teplých organizácií je dosť. Nič proti nim nemáme. QUEERING ich však nechce suplovať: Chceme otvoriť priestor tomu, čo (nám) tu chýba – a tým je REFLEXIA (v prípade potreby aj veľmi kritická) queerismu na slovensku ak take vôbec niečo máme …Ak sa tu objaví politická téma, je to preto, že si myslíme je že AJ TO súčasť kvírovania kvírismu na slovensku. Akurát veríme, že by sa to na to nemalo redukovať. A hlavne neveríme iba na úzko vymedzené politické ťahy na jednu bránu …

Redakčný mail queering@gmail.com použite, ak máte na srdci, na jazyku a medzi končekmi prstov a klávesnicou niečo, čo si myslíte, že by sa malo na blogu zjaviť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s